Can you have more than one .MP3 file?

Chris Chittum

New Member
Tried searching forums before this post. Wanted to have multiple small MP3 files for a Halloween show. Can you have multiple files or do you just need one long one?
 
Witaj Igor !
Mam takie samo pytanie dotyczące dodania kilku krótkich projektów na os czasu , jak to zrobić ?
Dziiękuję z gury za szybką odpowiedz.
 
Hi, Januszpl!
This is possible if you first save your short projects in separate files, for example, in the qsbframes format
 
Witam Igor I.
Dziękuję za odpowiedź. Czytam Pangolin Wiki, szukam w Google i nie mogę znaleźć qsbframes. Proszę napisz, skąd mam wziąść format qsbframes.
 
Last edited:
Witaj IgorI
Dzięziękuję za odpowiedz. Czytam Wiki Pangolin , przeszukuję Google i nie mogę znaleść format qsbframes. Prosze napisz skąd mam wziąść format qsbframes.
 
Tą informację czytałem na wiki pangolin jednak nie wiem jak to zrobić, Czy jest filmik na ten temat ? Możesz pokazac mi to obrazowo ?
 
* Po zaimportowaniu fragmentu projektu do CUE (X) ' nazwa pliku projektu mmm ' w WORKSPACE, czy możemy dodać pokaz do nowego projektu tak jak w przypadku animacji w CUE, np. (A)
* Jak zapisać fragment projektu do " qsbframes "?
 

Attachments

  • 1.png
    1.png
    175.7 KB · Views: 3
* After importing a project fragment to CUE (X) 'mmm project file name' in WORKSPACE, can we add a show to a new project as in the case of animation in CUE, e.g. (A)
* How to save a fragment of a project to "qsbframes"?
 

Attachments

  • 1.png
    1.png
    175.7 KB · Views: 3
Hi, Januszpl!

The qsbframes file from timeline in QuickShow can be made in 4 steps.
1. Save the your show(timeline) or part of it to the show file (qshw format)
2. Import the resulting qshw file into workspace cue
3. Export this cue to a qsbframes format file
4. Import the resulting qsbframes file to the workspace cue or load to new empty event on timeline

upload_2021-3-19_17-33-16.png
 
Back
Top